Banner 980x90

Liepājā noslēdzies radošo nodarbību cikls bērniem

Ir noslēgusies Liepājas biedrības "Mākslas kabatas" rīkotais radošo nodarbību cikls "Teikas un pasakas – interesantā vēsture mūsdienu skaņās", kura laikā 30 bērni un jaunieši piedalījušies daudzvedīgas aktivitātēs, apmeklējuši radošās nodarbībās un apguvuši jaunas prasmes, pilsētas informācijas portālu Liepaja24.lv informēja projekta vadītāja Kristīna Lieģeniece.

Projektā piedalījās 30 bērni un jaunieši no daudzbērnu ģimenēm, nepilnām un trūcīgām ģimenēm, Liepājas bērnu nama bērni, Sociālā aprūpes centra "Kurzeme" bērni ar īpašām vajadzībām, Liepājas domes sociālā centra uzmanības lokā esoši bērni ar uzvedības traucējumiem, grūtībām mācībās un tml.

Projekta laikā, no 2013.gada 1.augusta līdz 2014.gada 30.aprīlim ir īstenotas aktivitātes, kas mazinās riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālo atstumtību un veicinās to problēmu risināšanu, veidojot kopības un piederības izjūtu sabiedrībai, kā arī stiprinot pilsonisko sabiedrību.

30 bērni un jaunieši apmeklēja dažādās radošās nodarbības (folklora, scenogrāfija horeogrāfija ritmika, perkusijas, skatuves runa, režija, pasaku psiholoģija, kopumā 180 stundas), un ir guvuši jaunas praktiskās iemaņas un zināšanas, attīstījuši radošās spējas, saskarsmes prasmi, komunikāciju.

Apmeklējot nodarbības projekta dalībnieki ir guvuši ieskatu scenārija tapšanas procesā, apguvuši skatuves kustību un aktiermākslas pamatelementus, ieguvuši zināšanas par vēsturiskā mantojuma savienošanu ar mūsdienu modernajām mākslām, apguvuši scenogrāfijas pamatus, guvuši praktiskas iemaņas informāciju tehnoloģijās, kā arī bērnos ir veidota izpratne par to, kā top dekorācijas un noformējums teātra izrādēm.

Kā parāda sasniegtie rezultāti, projektā izvēlētās metodes - ar radošu pieeju un aktivitātēm, kā arī ar pasaku psiholoģijas palīdzību, veicināt sociālās atstumtības mazināšanu, ir bijušas atbilstošas mērķauditorijas vajadzībām un interesēm.

Noslēgumā iestudēts pasaku uzvedums "Ceļojums pa pasaku zemi", kurš parādīts Liepājas skolu audzēkņiem un VSAC "Kurzeme" Liepājas filiāles bērniem.

Projekta laikā bērni un jaunieši devās divās pētnieciskās ekskursijās pa Kurzemes muižām, pilīm un pilskalniem. Pirms ekskursijas konsultācijas par kādreizējām koka pilīm sniedza vēsturnieks J.Urtāns. Ekskursijas laikā tika apskatītas dažādos laikos tapušās: Grobiņas Livonijas ordeņa pilsdrupas un Skābarža pilskalns iepretīm, Skrundas muiža un pilskalns, Siekstātes muiža, Kazdangas pils un Alokstes pilskalns, Aizputes Livonijas ordeņa pilsdrupas un Misiņkalna pilskalns, Īvandes muiža, Ventspils Livonijas ordeņa pils, Alsungas Livonijas ordeņa pils, Ēdoles viduslaiku pils un Dižgabalkalna pilskalns.Ekskursijas laikā gūtie iespaidi tika izmantoti bērnu pašu sacerētajās pasakās, no kurām tika veidots pasaku uzveduma scenārijs.

Projekta norises laikā biedrības biedri apmeklēja apmācības psiholoģijas centrā "Ģimenei". Apmācības bija paredzētas, lai labāk izprastu sociālā riska grupu jauniešu psiholoģiju, spētu pareizi reaģēt neparedzētās situācijās, spētu sniegt atbalstu bērnu un jauniešu problēmu risināšanā.

Projektā iesaistītie pieaugušie iegūtās zināšanas par komunikāciju, motivāciju, dialoga veidošanu un pasaku dziedinošo spēku darbā ar sociālā riska pusaudžiem un jauniešiem varēs izmantot tālākajā darbā ar šo mērķgrupu, gan strādājot savu pamatdarbu, gan turpmākajos šāda veida projektos.

Bērni, kuri piedalījās projektā bija ar dažādām attīstības pakāpēm un izgājuši vai šobrīd atrodas kādā no krīzes situācijām. Radot savas pasakas, viņi risināja šī brīža aktuālos jautājumus, lai vieglāk notiktu iziešana no krīzes. Piedaloties viens otra pasaku radīšanas un izspēles procesā, viņi mācījās cīnīties ar sociālo bezpalīdzību. Ilgtspējā tiek mazināta sociālā bezpalīdzība bērnu turpmākajā dzīvē. Radot savas dzīves rīcības modeļus, savstarpēji sadarbojoties, bērni iemācās atrast izeju no sociālās bezpalīdzības situācijām.

Projekta ieviešanas gaitā tika veicināta savstarpēja sadarbība ar valsts un pašvaldības iestādēm (VSAC "Kurzeme", Liepājas domes sociālais dienests, Liepājas domes NVO nodaļa), izglītības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām.

Biedrība "Mākslas kabatas" pateicas visiem projektā iesaistītajiem vadītājiem, brīvprātīgajiem un projekta dalībniekiem, kuri ar prieku iesaistījās projekta aktivitāšu ieviešanā.

Projektu finansiāli atbalstīja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas "NVO fonda" apakšprogrammas "NVO projektu programma" un Liepājas pilsētas dome.

Programma "NVO fonds", kuru apsaimnieko Sabiedrības integrācijas fonds, turpina mērķtiecīgi attīstīt pilsonisko sabiedrību Latvijā. Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta finansējums 9,678 miljonu eiro apmērā paredzēts nevalstisko organizāciju darbības atbalstam, projektiem sociālajā sektorā, vienotas sabiedrības veidošanā un pilsoniskas sabiedrības ilgtspējīgas attīstības atbalstam. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)