Afiša

Vasaras Saulgriežu pasākumi Kurzemē

Vasaras Saulgriežu pasākumi Kurzemē
Vasaras Saulgriežu pasākumi Kurzemē
KUR
KAD
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017 - 23:00

22.jūnijā norisināsies Ielīgošana.

Skrundas novadā pie Nīkrāces saieta nama, 22.jūnijā ielīgojot svētkus, notiks izrāde "Precību viesulis", bet Aizputes Misiņkalna estrādes laukumā būs pašdarbības kolektīvu koncerts un postfolkgrupas “Zari” koncerts.

Ventspils novadā pie Usmas tautas nama tiks atklāta Līgo vainagu izstāde, Piltenes kultūras namā Jāņus ielīgos kopā ar folkloras kopu „Piltīn”, Ancē ielīgošana notiks Ances parkā, bet Tārgales brīvdabas laukumā – izrāde „Kad barons precas”.
Saldū visas Līgo dienas aktivitātes notiks 22.jūnijā. Būs gan vasaras saulgriežu tirdziņš, gan, apvienojoties izcilam aktieru ansamblim no teju visiem profesionālajiem Latvijas teātriem, tiks vareni svinēta Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” pirmizrādes 115.gadu jubileja, gan ugunskura iedegšana kopā ar grupu “Baltās Dūjas” un balle ar grupu “Karakums”.

Kuldīgas Pilsētas laukumā aicinās Jāņu tirgus, kur varēs iegādāties Jāņu zāles, tējas un medu, lauku maizi, sieru, pīrāgus, kūpinājumus un citas noderīgas lietas svētku galdam un dāvanām.

Zāļu vakars notiks Vēju dārzā Smārdē, Engures novadā. Par pozitīvu noskaņojumu gādās Smārdes teātra trupas “Kāre” dalībnieki un pagasta amatiermākslas kolektīvi izrādē “Tās dullās Paulīnes dēļ”. Pagasta ļaudis aplīgos un ugunskuru iedegs folkloras kopa “Milzkalnieki”, bet lustīgu balli spēlēs Pūres muzikālā apvienība.

Engures novada Lapmežciema estrādē Vasaras Saulgriežu ielīgošanā dziesmu un danču virpuļos vienosies kolektīvi no Ogres, Tukuma, Spāres, Lapmežciema, un Jūrmalas. Lustīgu noskaņojumu uzturēs māsas Legzdiņas. Neizpaliks arī Jāņu ugunskura iedegšanas rituāls un balle kopā ar grupu “Garden Street Band”.